Дата и час: 13 Дек 2018, 23:34

Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
За начинаещи или от къде да започна? 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Мнение За начинаещи или от къде да започна?
С времето разбираш, че си различен. Не се висваш в представите на останалите.Не се включваш в техните забави (не защото не те канят, а защото не са ти интересни). Възгледите ти за света и живота се различават от тези на останалите хора. Чувстваш, усещаш, възприемаш, стремиш се към неща, които те правят чудак, странник, самотник и дори луд..
Първата книга, която е добре да прочетеш е Ти ставаш неуязвим
Изображение
"Несъмнено много хора се усещат като бездомни светлинки, лутащи се, демотивирани, объркани, меланхолични, без любов и без надежда да получат любов. Не знаят какъв е Плана и Пътеката, по която трябва да крачи животът им, нито пък знаят как да се включат във вечния енергиен океан на Мирозданието"- автор Ирина

13 Апр 2009, 17:09
Профил
Младши Магьосник
Аватар

Мнение Re: За начинаещи или от къде да започна?
Страхотно начало е тази книга! Чуваш по-ясно вътрешния си глас и прескачаш по-яростно бездните по пътя си, след като я прочетеш... :!:

13 Май 2009, 19:34
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Приятели, четете я бавно, замисляйте се , вниквайте в смисъла на думите .
След време пак разгърнете станиците и ще разберете, че има неща, за които сте забравили. Тогава ще поискате отново да си спомните някои от съветите.

Книгата е учебник, гледайте на нея като наръчник за правилен живот. Ще ви бъде по-леко :)

14 Май 2009, 11:42
Профил YIM WWW
Модератор
Аватар

А моята първа магическа книга беше "Облачният шаман"
Беше мой приятел в самотата и рамо, на което се опрях. Много ми помогна да се "окопитя" и да разбера, че е добре да си некопие колкото и труден да е пътят му.

14 Май 2009, 12:03
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

Започването е също въпрос на решение да затвориш страниците - онези мрачните, с десетките редове, изписани с огорчения, съмнения и тревоги... да затвориш страниците с предателствата, лъжите и лицемерието, да не помниш кой, кога и защо те е предал, какво време си изгубил и колко много съжаляваш...

Миналото, ако то е като воденичен камък, теглещ надолу, трябва да се архивира без емоции, да се подреди в някое чекмедже на паметта, и да не се отваря до второ нареждане... :!:

За да има път напред и за да тръгнеш по него, трябва да знаеш, че времето тук и сега е ограничено до микрон, и затова е непростимо и безсмислено да се връщаш към преживяното ;)

Последна промяна Dea на 25 Май 2009, 11:52, променена общо 1 път

20 Май 2009, 22:37
Профил
Модератор
Аватар

Колко са верни твоите думи, Дея !
Надявам се повече хора да ги прочетат !

21 Май 2009, 10:11
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Присъединявам се към написаното от теб , Дея ... Но въпреки всичко мисля , че човек не трябва да забравя лицемерието , болката от предателството и неприятностите , които са му причинени ... Напротив , трябва да ги помни , а своеременно да се опита за прости. Да простиш, значи да спреш да наказваш сам себе си с болката , която са ти нанесли . Прошката е полезна на този , който прощава , а не на този на когото трябва да бъде простено... Да прости и да продължи напред , като приме случилото и случващото му се като уроци , защото съдбата ни изпраща тези хора , които трябва , а не тези които искаме.... За да продължаваме да се учим

21 Май 2009, 10:38
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Всеки е различен. По свой начин вижда света. Доброто и злото, красивото и грозното пак са различни за отделните същества. От различен ъгъл стаята изглежда различно. По различен начин и ние самите тълкуваме едно и също събитие, когато е минало време.
Излъчвайки тъга , негодувание, гняв, вредим не само насебе си, но и на целия свят.

За мен е много трудно да простя. Тази дума ми е чужда и неясна. По-лесно ми е да забравя или да се сетя, че всеки е дошъл на тази планета от един друг, различен свят. Съответно той самият е различен от мен, защото моята планета в Космоса е различна от неговата.
Тогава аз някак си разбирам, че наранилият ме не би могъл да постъпи по моя начин просто, защото е различен. Мисли и вижда различно. Има ли смисъл да излъчваме отрицателна енергия и да вредим на планетата ? Има ли смисъл да обвиняваме другите, защото са не като нас и постъпват не като нас ?
Не, нека бъдем като децата и да попиваме знанието с всичките си сетива . Нека не затваряме очите си . Да бъдем наблюдателни. Да помним кога сме сгрешили и как сме били наказани. Да бъдем светлинки, осветяващи околните; За доброто на Планетата .

25 Май 2009, 11:57
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

Йоана ;)
Никъде не съм използвала думичката "забравяне", точно обратното - написала съм нещо съвсем различно - а именно архивиране - да архивираш не означава да изхвърлиш и забравиш, а да запазиш в някакъв вид за един бъдещ момент, когато съхраненото може и да ти помогне... Идеята ми беше, и мисля, че ясно съм го написала, човек да не преживява и живее в миналото си, защото това е огромен разход на енергия, а пътят напред и в настоящето изисква колосални усилия.
Колкото до прошката - прекрасно е да се прощава, но отново зависи как и на кого.
Ако прощаваш, за да се освободиш от тежестта на болката си, твоя собствена, това е също вид егоизъм за оцеляване, защото прошката, дадена на човек, който не може да я разбере, всъщност оправдава стореното от него, така ти ставаш негов съучастник и играта му продължава до безкрайност и с други хора...
В този ред на мисли има доста престъпления, чиито извършители не бива и не може да бъдат оправдани, както и да им бъде простено. Помисли си за лагерите на смъртта като Аушвиц, за газовите камери, за милионите избити по време на световните войни, за гладуващите и измиращите в Африка и Азия, за милиардите същества на тази планета, които именно някой, лицето Х, У или Z, решава да убие, употреби, изгори, изяде или отрови. Има и по-малки престъпления, такива междуличностни, тихи, когато жертвите късно разбират, че са пропилели целия си живот, че са били употребявани и в крайна сметка, че са платили твърде висока цена за своят доброта и прошка. ;)

25 Май 2009, 12:11
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Прошката е полезна на този , който прощава , а не на този на когото трябва да бъде простено..... ;) ...никога не забравяш стореното , въпреки ,че спираш да се ядосваш и самобичуваш за това ,че някоъй е решил да те съсипе...На мен също ми е трудно да прощавам и честно да ви кажа съм простила само на един единствен човек за това ,че през изминалите 20 години се е държал с мен по начин , който не съм заслужавала ...това беше майката на моя приятелка с която съм израсла и познавам цял живот .... няколко дни преди да умре , ме повика в къщата си и ми каза , че много съжалява за стореното и си дава сметка как е постъпвала до сега с мен... В момента ,в който чух това искрено съжаление осъзнах , че тази жена в предсмъртната си агония / която беше адски жестока / съжаляваше за това , което ме беше сторила ... Освен това , през целият си живот беше сребролюбка , а седмици преди да умре раздаде вещите си и накитите си на приятели и познати. Всеки , който идваше в къщата и да я посети , тя го караше да избере нещо от нейните неща и да го вземе .... имаше доста скъпи подаръци.... тя се разделяше с усмивка с вещите над които беше треперила цял живот ... Попитах я , защо го прави , а тя ми отговори , че там за където се е запътила няма нужда от такива неща и единственото, което искаше да види ,беше радостта в очите на другите ...защото само това имаше значение.....На мен ми дадоха ключа от апартамента.....Откакто е умряла съм ходила много малко пъти , за да поливам цветята.... Но от малкото пъти , в които съм ходила се чувствах спокойна и добре дошла , защото съм се разделила в този живот с този човек с чисто сърци и със съзнанието чи нещата се оправят докато сме тук и сега .... Това е единствената прошка , която съм давала през живота си... По лошшото е , че съм от тези , които никога не биха помолили за прошка ... не от егоизъм..от лошотия...а защото в много случай съм осъзнавала сама личните ми грешки и все още не съм успяла да простя на себе си за много неща .... Както беше казал някой.......Най - трудно е да спечелиш битката със самият себе си.... :? :? :?

25 Май 2009, 16:47
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща