Дата и час: 16 Ное 2018, 04:16

Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
За СОФИЯ и ХОРАТА ОТ ПРОВИНЦИЯТА 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Re: За СОФИЯ и ХОРАТА ОТ ПРОВИНЦИЯТА
...................................................

Последна промяна light blue на 13 Дек 2011, 15:35, променена общо 1 път

08 Дек 2011, 17:15
Профил WWW
Старши Магьосник
Аватар

Авартарите са едно добро прикритие. Слагаш хубав аватар, един хубав подпис отдолу и говориш само неща, които тези с които работиш искат да чуят. Хората те харесват и нямаш врагове. Практично. Нали не мислиш, че не виждам, колко си подкрепен тук. Много ми се ще да се видим на живо. Със сигурност в действителност си много различен човек. Ще се удивиш, като видиш и мен. Човек е една необятна,потайна и скрита вселена. Потайна, като тихата вода и мълчаливото куче :lol: А иначе, да, злото носи и добро, а доброто и зло. Everything serves a double duty. Но това не бива да ни прави твърде мъдри или безропотни, нали. Защото прекалената мъдрост, граничи с пълно отказване от всичко земно или рискуваш да завършиш като Хемингуей или Мартин Идън. Ти няма опасност да завършиш така. Нямаш нищо общо с тях. Не те обиждам, но ако смяташ, че намека ми е обиден, имаш да си отговаряш на въпроси, които водят навътре в теб. Аз съм бунтар, въпросът е доколко усещаш това или смяташ, че проявявам разточителна и необоснована злоба, (аз го наричам справедлив гняв) към тези, които ми развалят хубавото настроение, когато изляза навън. Когато някой иска да види грешките на другите, гледа под лупа и често изопачава избирателно. Ти взе тази тема доста навътре. Това е сигурна индикация, че имаш комплекси точно по въпроса София и провинцията. Е, ако те успокоява, че Варна е морската столица, така да е. Мен не ме интересува, в кой град живея. Стига да няма такива индивиди, заради които съм отворил темата. :mrgreen:

11 Дек 2011, 11:33
Профил
Старши Магьосник
Аватар

...................................................

Последна промяна light blue на 13 Дек 2011, 15:36, променена общо 1 път

11 Дек 2011, 12:28
Профил WWW
Напреднал Магьосник
Аватар

зън-зън написа:
Ekta написа:
Темата е много изстрадана :( От две години едно семейство от провинцията живее под мен. Мисля да се махам, защото не издържам повече. Нещо страшно е. Сигурна съм, че много хора се измъчват по същия начин. Лошо стана за моят любим град. На къде да ходя ??? Преди малко пак имах проблеми с тях. ( плача ) :(( Няма закони тук,за да защитят спокойствието на хората. Имам чувство, че в тази държава живее дявола :(( Зън– зън, мисля че си бил доста мек. Може би защото за жените винаги е по-трудно. Не ни зачитат. :( Благодаря за темата! Имах нужда да кажа болката си :?

Ekta, ще ти изпратя e-mail-a ми на личния ти. Ако искаш, пиши ми, може да измислим нещо. Какви са тия, какво те притесняват ?

Благодаря ти :idea: Опитах се да ти изпратя на личния,но нещо не мога да намеря начин как да ти изпратя. Ще ти пиша на имейла. Стига ми това да видя,че живея в свят,където все още има хора,които са готови да помогнат. Не само да ми пожелават другия път като се видят с мен да се усмихвам повече,както правят моите приятели дори и роднини. И че е готов да ме види като страдащо човешко същество което има нужда от помощ. Без да знае стара ли съм,млада ли съм....хубава или грозна...

12 Дек 2011, 14:13
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

light blue написа:
Да не си говорим повече глупости . Иди да подкрепиш селяните от Добрич, защото тяхната вода е твоя хляб . Има подписка и в София .

http://novinar.bg/news/varna-skochi-otn ... xNg==.html

Аз вече го направих !Трябва да се подкрепяме !

12 Дек 2011, 14:15
Профил
Старши Магьосник
Аватар

12 Дек 2011, 21:45
Профил WWW
Старши Магьосник
Аватар

Много неща ще останат енигма, но следното заключение, на което ме научи Животът е :

АКО НЯКОЙ НЕ ВИЖДА ПРОБЛЕМА, ЗНАЧИ Е ЧАСТ ОТ НЕГО.

Проблем има и той се нарича ЛИПСА НА КУЛТУРА. Всеки, който няма култура, навлиза неизбежно в пространството на другите, пряко или косвено. За мен София свършва там, от където започват панелите. И колкото по–надалеч отивате, толкова по–сложно става за този, който държи да му се зачита свещения храм даден му от Създателя. Останете със здраве и нека помним, че КУЛТУРАТА ЩЕ СПАСИ СВЕТА, защото любовта е трудно за човеците чувство, като вземем под внимание, че всеки от нас има и от лошавото его и любовта ни не би могла да бъде безкористна и безусловна;)

15 Дек 2011, 19:07
Профил
Старши Магьосник
Аватар

зън-зън написа:
Много неща ще останат енигма, но следното заключение, на което ме научи Животът е :

АКО НЯКОЙ НЕ ВИЖДА ПРОБЛЕМА, ЗНАЧИ Е ЧАСТ ОТ НЕГО.

Проблем има и той се нарича ЛИПСА НА КУЛТУРА. Всеки, който няма култура, навлиза неизбежно в пространството на другите, пряко или косвено. За мен София свършва там, от където започват панелите ...

Ако София свършва там от където започват панелите , излез за малко от София , иди в някое от гетата късно вечерта и се опитай да общуваш с хората които живеят там . Да общуваш с очи , без да носиш спрей в джоба си , за да провериш себе си . Очите излъчват информация , очите са лечител , очите могат да бъдат и оръжие , от теб зависи за какво ще ги използваш . Ако оставиш спрея вкъщи ще трябва да разчиташ само на себе си . Трябва да внимаваш какво излъчваш защото е свързано с мисълта .

Този човек е успял да фотографира излъчването на очите - http://hot-chili-fox.livejournal.com/5548.html

Тук пише малко повече за култура - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1136443

Диригент е на хор "Евера". „Евера“ значи роден от Слънцето. “Еве“ е принципът на раждането, „Ра“ е Слънцето.

Този човек съм го виждал горе на Седемте рилски езера . Научава партитурите си наизуст за да предаде музикалните си идеи на музикантите с очи. Той общува с тях с очи :)

"Първото нещо, което ме изненада, когато видях младият Камджалов на сцената, е, че той дирижира без партитура. Разделя я на структури, разбираеми само от самия него, и я наизустява. “Моето мислене обединява числата на Питагор и вдъхновението на Платон, които са в абсолютна хармония, части от една действителност. Във Флоренция ме поканиха броени дни преди репетициите. Научих партитурите наизуст за три дни. Никой не ми го е искал или пък очаквал, но за мен то е важно. Дирижирам с поглед, намалих движенията на тялото. Гледам оркестрантите в очите, за да им предам музикалните си идеи.”

http://www.panevritmia.info/news/?news_item_id=57

Предлагаме на вашето внимание едно кратко интервю с Йордан Камджалов:

- Би ли споделил кога започнаха твоите духовни и творчески търсения?

Й.К.: Характерно за моя път е, че на 13 годишна възраст по различни начини ми се даде възможност да се свържа интензивно с трите основни стълба на човешката култура – наука, изкуство и философия (религия). Не знаех кой път да поема. Това бяха абсолютно отворени врати за мен. Осъзнах, че религията пропива всяка наука, изкуство и култура. И така, науката стана мое хоби, изкуството моя професия, а философията (религията) – съдържанието на моя живот. Тогава Учителя Петър Дънов изкристализира като мой лидер, фаворит, водач и образец...

...Й.К.: Толкова трудно се говори за музиката на Учителя. Колкото повече се занимаваш с нея, толкова повече разбираш, че тя е безпределна, необхватна и неразбираема. Заподозирането на тази абсолютна колосалност изисква огромна интелигентност, музикалност и безкрайна вътрешна култура . А още и информираност и компетентност. Аз изпитвам огромен респект и огромна непреодолимост към тази музика. Тя е непроницаема, тя е една лаборатория, в която откриваш принципи и модели, които събуждат нови сили в живота. Музиката на Учителя изисква едно хиперниво, хиперинтелигентност и ултрачувствителност, изисква огормен респект – само тогава можеш да я разбереш и да я усетиш. Всеки, който се занимава с нея, трябва да си даде сметка за това. В противен случай заниманието му ще е безпредметно. Аз пристъпвам към музиката на Учителя с огромна информация и подготвеност, при все което ми се разкриват само елементи от нея. Бих препоръчал на всеки, който се занимава с музиката на Учителя да се стреми да я разглежда като вътрешно лабораторно упражнение. Ние сме в зората на докосването до тази материя и сме щастливи, че можем да работим с нея...

С.Г.: Твоето образование е възможно най-доброто за един диригент. Работил си с най-големите музиканти на планетата в твоята област и си дирижирал едни от най-великите музикални произведения, които човечеството е създало. С какво ти помага това?

Й.К.: Да, наистина имам най-доброто музикално образование, което може да се има. От висшите учебни заведения, които съм завършил и всички международни майсторски класове, през които съм минал, както и от дирижирането на много трудни творби и шедьоври научих фундаментални неща, с които борави музикалното изкуство. Имах възможността да уча при изключителни професори в Софийската и Берлинската консерватории, както и при същинските водачи на световното дирижиране и от тях научих незабравими неща, но този, от който приех мащабите за една истинска интегрална култура е учителя Петър Дънов. Музиката на Учителя е музика на абсолютното съдържание, чието достигане не може да ти обезпечи никое учебно заведение на планетата. В моя случай от учебните заведения получих средствата, а от Учителя – съдържанието, и така се стигна до един изключително плодоносен синтез без който пътя ми на музикант щеше да бъде безпредметен.

С.Г.: Виждам, че Учителя заема много специално място в твоя живот! Какво по-точно е то?

Й.К.: Учителя ми даде критерия, мащаба, с който да меря всичко и да виждам явленията вътре в мен и около мен и да ги осъзнавам в тяхната глобалност. Той ни свързва с нови хоризонти, разкривайки проекции за една нова култура. В която и област да погледнем, виждаме модели на бъдещето. Той ни дава повече, отколкото виждаме. Ние дори не познаваме какво възприемаме. Моженето при Учителя се измерва с други октави. И това можене, това виждане и това разбиране е приложимо във всички области на живота. Аз съм един от най-щастливите хора на планетата, поради това, че успях да приема един истински критерий и едно виждане, което да ме свързва с доброто. Смея да твърдя, че без това Учение аз щях да бъда невероятно посредствен.

Учителя е сеяч на култура и цивилизация. Той ни дава храна. Той сади, дава ни семена и казва: „Сейте!” но за да може да се проумее това се изисква огромна култура. Музиката на Учителя представлява семена и аз бих се радвал да бъда птица, която носи навсякъде тези семена.

С.Г.: От кое не би се отказал никога?

Й.К.: От връзката си с природата. Трудно бих могъл да си представя живота без природата.

С.Г.: И един последен въпрос: Кое те прави щастлив?

Й.К.: Възможността да уча. Животът е една вечна радост за тези, които искат да учат.

Маестро Йордан Камджалов - явлението на 21-ви век!

Последните изречения от клипа:

"Когато човек знае за кого работи, когато знае какво иска да каже на хората, и когато човек знае защо изобщо живее,
и когато човек мобилизира всяка една клетка от себе си и всичките си мисли и чувства и цялата си воля в посоката за
нещо за Цялото, аз ще го нарека просто за Цялото , тогава е по-лесно да се постига , поне това е опитът от моя живот...
Да вярват , да работят извънредно много, и да не работят за себе си а за всички човеци."

17 Дек 2011, 11:46
Профил WWW
Старши Магьосник
Аватар

Мерси за мнението. Уважавам това, че си писал толкова много по темата. Тук не сме, за да имаме еднакви мнения. Тук сме, за да чуем и другите мнения, различни от нашето и да проявим разбиране към другото, различното. Имаш ли смелост за това ?......................Обаче, аз пак да си кажа, проблем има :!:

20 Дек 2011, 14:17
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Хубаво :)
Да те поздравя за миролюбивия тон

20 Дек 2011, 18:09
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща