Дата и час: 19 Окт 2018, 12:10

Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Защо са ни духовните водачи и група 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Мнение Защо са ни духовните водачи и група
Има дни в които общата вълна от тъга и вибрациите на всички отчаяни хора те събарят.Не е лесно, защото ти се бориш и дълго се опъваш на всичко около теб..В такива дни си на изпит. Аз уча един и същ урок вече месеци и си признавам,че се провалям с гръм и трясък всеки път.Когато изпита мине и аз разбера, че пак съм се провалила, ми се струва толкова елементарно всичко и си се чудя как не съм видяла..как не съм разбрала..После обаче всичко се повтаря и аз отново съм в познат капан учейки пак този урок. Винаги се дава малко време между изпитите. Тогава си казвам, че този път съм разбрала всичко и щом дойде време, ще го докажа..но не винаги успявам..И така до един ден в който се оставям на общата вълна да ме събори. Обръщам се към всички водачи, учители и моля за помощ, дори малко ги обвинявам..
Звъни телефона. Обажда се мое близко същество от духовната ми група. Преди 3 дни е починал баща й, а звучи ведро и оптимистично, все едно е открила живота (..и го е открила :) ) Кой и каза, че имам нужда от слънчевият и заряд!? Защо реши да ми се обади и да ми предложи още една пътечка, която не бях видяла, а тя си е била пред мен..Ето, какво ми препоръча да препрочета:
"..Някой си прави труда да бди над теб, Невин, шегуваше се често със себе си. Някой сребрист и странен, преобразяващ се ту в прозрачно кълбо, ту излизащ в плътност от мрака; по-умен от теб и главното, някой, който знае какво ще последва.
За него ти си мравката пред препятствието, храбро устремена да го преодолее, но някой казва, о, не, Невин, това препятствие ще ти отнеме твърде много сили, ще те изтощи, така че по-целесъобразно е да го заобиколиш. И ето че препятствието ти се струва непоносимо, разплакваш се в подножието му, сриваш се, молейки за помощ. Но помощ не идва, защото ти искаш да пеодолееш, а онзи някой иска да заобиколиш и ще ти помогне само ако изпълниш условието
.."- "Коридорът на огледалото" Артър Ленгли

Аз нямам повече думи, за да коментирам..пък мисля, че е и излишно...
Мога само да кажа БЛАГОДАРЯ!
Благодаря на Артър Ленгли, че е знаел за мен ;) сигурна съм, че не съм прочела и 10 % от посланията му, макар да съм чела два пъти тази книга.
Благодаря на учителите си, че ми спестяват доста, но ме напътстват усърдно
Благодаря на моето близко духовно същество, което послуша интуицията си и ми се обади, за да стане проводник на учителите..
Благодаря на този форум, че мога да напиша това, което мисля и да бъда разбрана..
И така до следващият изпит :D

24 Апр 2009, 08:51
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Re: Защо са ни духовните водачи и група
Много благодаря за тази тема !

При мен се получи по същия начин. Човек от духовната ни група ми се обади точно, когато бях на дъното на отчаянието. Изглежда вопълът ми за помощ го е "издърпал" от това, с което си се е занимавал и се обади, за да ме СПАСИ.

Когато съм най-заета с работа или съм забравила кои са важните неща, в най-точния момент се появява като Слънчице човек от същата духовна група и ми съобщава мила новина, свързана с това, което ми е интересно и обичам.

Така е, не бива да си позоляваме да изпадаме в отчаяние. Не бива да губим сили в самосъжаление или в страх. Ако забравим и го сторим, ще стане по-непоносимо. Вместо да подскочим, след като сме паднали, ние ще се влачим и няма да приличаме на чародеи. Ще сме обикновени чичковци и лелки от масата (тълпата).

24 Апр 2009, 11:03
Профил YIM WWW
Старши Магьосник
Аватар

Така лесно звучи, но не е. То може би няма да е и интересно, ако е лесно..Но все пак сме хора и нищо човешко не ни е чуждо. Оплакването си е част от нас. Все търсим някой да ни защити, някой да ни похвали или прегърне..това е една от първите програми,които влизат в нас, може би почти веднага след раждането ни..и после все търим с поглед, с укор, с надежда..Да, ама не ;) както казваше преди години един журналист. Ти си сам и колкото по-бързо свикнеш с тази мисъл, толкова по-лесно ще ти бъде в бъдеще.Иначе все ще си киснеш в очакване и разочарование..

29 Апр 2009, 08:08
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Да-а, трудно е да бъдеш воин. Каляваш се в битките, но и биваш ранен.
Да вървиш смело по пътя на светлината е изпитание, на което малцина издържат.
Тръгналите по светлия път често биват наказвани , когато дръзнат да се отклонят. На тях им е странно защо преди не са ги наказвали толкова бързо след провинението.
Трудно ни е да четем знаците по пътя..........
Но ние с вас сме воини. Ще се борим и ще бъдем справедливи.
Затова Духовният водач и групата от ученици ще са неразделна част от личното ни " Аз ".
http://keep4u.ru/full/2009/05/14http:// ... c9ef66/jpg

14 Май 2009, 20:36
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Eleny написа:
Ти си сам и колкото по-бързо свикнеш с тази мисъл, толкова по-лесно ще ти бъде в бъдеще.Иначе все ще си киснеш в очакване и разочарование..

Съгласна съм. Искам само да добавя, че за нас, учениците, е хубаво да се съветваме с Духовните водачи и с близките ни, тръгнали по Пътя. Съвсем наскоро си позволих Отчаянието да ме изтощи. Бях се захванала със сложна и нелека задача, с цел-помощ на едно отчаяно същество.
Знаех, че Учителят дава на ученика кофата и въжето, но ученикът сам трябва да извади водата от кладенеца.
Оказа се, че не винаги ученикът е готов да се справи сам с трудната задача. Тогава трябва да се допита до по-опитните си приятели, да се посъветва със своя Духовен Водач и чак тогава да действа.
Не се опирайте изцяло на рамото на другия, не тичайте всеки път да тревожите учителя си, когато сте в безизходица, но преценявайте трезво коя задача е за Вас и коя е още свръх възможностите Ви.
Късмет и смелост !

25 Май 2009, 11:29
Профил YIM WWW
Старши Магьосник
Аватар

Духовният водач е едновременно и учител, и защитник. Той преценява потенциала и знанията на учениците и знае какво умеят и как да постъпват, за да се развиват правилно.
Духовната група едновременно дава на учениците и сигурност, и стимул да се развиват .

30 Юни 2009, 14:34
Профил
Администратор
Аватар

"Учителите изпълняват основното предназначение на всеки учител- да учат на мислене." - Петя Димитрова, Свръхестественото
Мислим си, че това е най-лесното нещо и всеки го може. Не ни трябва учител. Да мислиш е част от теб и никой не се съмнява, че го умееш. Очакват го от теб :) Да се научиш да мислиш обаче не е лесно и много хора не го умеят. Подценяваме го. Къде ни учат да мислим? В училище или у дома? И ако приемем, че е така, то как ни учат да мислим там?
Признавам, аз все още се уча да мисля :)

"По-добре е да познаваш Духовната наука и нищо още да не виждаш, отколкото да виждаш нещо, без да имаш способността да го проникнеш с мисъл, защото тогава то остава в неизвестността..Няма нищо по-опасно от неясно ясновидство, непрояснено от мисълта..Не трябва да се търси лесния начин. Трябва да се вземе предвид това, че да се изкове убеждение е една от най-свещените каузи на човешкото съществуване...Следете събитията от този свят с мисълта си, защото може да имате и куп видения, те няма да ви помогнат да си спомните за вашата настояща инкарнация." - Двата пътя на ясновиждането, Рудолф Щайнер

25 Юли 2009, 07:36
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Изображение

10 Сеп 2009, 19:08
Профил
Старши Магьосник

В съботния брой на вестник "24 часа" има статия, че мързелът помага за удължаване на живота. Като се позовават на известни учени.
Да се търкаляш по половин час в леглото на ден, т.е. да мързелуваш, било полезно. Защото когато фантазираш, тялото си почива, но мозъкът работи на пълни обороти.
В тази връзка, се сетих за техниките, преподавани от ИРИНА, и отразени в книгите й. Следователно, ние, практикувайки ги, си помагаме и на мозъка да се развива и да работи, както е казано във вестника, на пълни обороти.

14 Сеп 2009, 16:12
Профил
Старши Магьосник

Ще допълня, че техниките, на които обучава Ирина в месечните семинари изискват пълна концентрация и по този начин спомагат мозък да се развива и работи на пълни обороти. Нещо, което бе изразено както писах по-горе във вестник 24 часа. Когато човек е с разширено съзнание, т.е. по време на медитация и други, се получава работа на мозъка в доста висока степен.

23 Сеп 2009, 13:57
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ]