Дата и час: 17 Авг 2018, 05:56

Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Невидими помощници 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Невидими помощници
Много деца общуват с невидими за очите на възрастните неща. Някои си създават енергийни приятели, спасяващи ги от самотата и даващи им кураж.
Вълшебните другарчета изслушват търпеливо своите създатели . Вървят до тях, когато ги е страх, обичат ги.
Когато порастнат, хората позабравят своите помощници.
Чувстват се самотни, неразбрани...Някои посягат на живота си.
Защо ли не се сещаме за вълшебните приятели, спасявали ни всеки път, когато сме били нещастни...

25 Май 2009, 13:41
Профил YIM WWW
Модератор
Аватар

Мнение Re: Невидими помощници
Аз бях срамежлива и послушна ученичка. Имах извънкласни ангажименти и много рядко си играех с децата навън. Когато за отрицателно време сменихме няколко класни ръководители, в класа ни дойдоха нови и невписващи се в колектива ни съученици, уроците ставаха по-сложни , а извънкласните ми занимания отнемаха всичкото ми свободно време; тогава създадох един мой енергиен приятел-беше огромна пума, окраската и-в любимия ми цвят. Аз си говорех с нея, когато отивах на училище и се чувствах по-малко самотна . Енергийният приятел ме разбираше, подкрепяше ме, не ми позволяваше да унивам. Возеше ме на гърба си...БЕШЕ МНОГО ПРИЯТНО ДА ЛЕТЯ НА ГЪРБА НА ОГРОМНАТА ПУМА, ОЦВЕТЕНА В ЛЮБИМИЯ МИ ЦВЯТ, ДА СЕ ВГЛЕЖДАМ В КРАСИВИТЕ И ОЧИ, ДА ПОТЪВАМ В ТЯХ , ДА ПОПИВАМ ОТ МЪДРОСТТА НА ВСЕЛЕНАТА.

Последна промяна Странница на 15 Дек 2009, 15:14, променена общо 1 път

26 Май 2009, 22:54
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Аз си създадох за приятел един прекрасен индианец. Млад и жизнен. Спасих му живота, когато несправедливо го бяха захвърлили в много дълбока яма, защото някаква жена го беше наклеветила.
Винаги , когато ми беше "криво" , виках моя приятел и той ме развеселяваше със смеха и с шегите си.

28 Май 2009, 11:56
Профил
Страхотно е това, което пишете, блазе ви :)

А аз си живеех в мой си свят, говорех си все с някой / но не помня образи/,само си пеех, рисувах,играех си мои измислени сцени в различни театри, говорех си с природата и Слънцето, правех си какви ли не "мисловни" задачки и много се смеех,...
но главно си мислех , че съм фея и мога да си фействам, нямах си такъв приятел,а знаех , че някъде там/ къде ли?/ си имам мой си еднорог, но много по-късно / на 30 год./ установих контакт с него.

28 Май 2009, 22:32
Модератор
Аватар

http://www.youtube.com/watch?v=asE3hIAxhQ0 ;)

29 Май 2009, 11:11
Профил
Ех, Странница страхотна си ... Благодаря!
Ето клипче от мой любим.

http://vbox7.com/play:cc2be798

29 Май 2009, 11:29
Модератор
Аватар

:P За първи път виждам сцена от този филм. Много ми хареса !

29 Май 2009, 14:24
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Когато човек твърдо е стъпил и върви по пътя на светлината, енергийните приятели сами ще започнат да го посещават.
Някои той ще вижда на необичайни , според него места : лекарски кабинет, претъпкан с гневни хора автобус...Някои ще се появят право към него, докато забързан крачи към работното си място...
Много е интересно, само трябва да си имаме повече доверие и да бъдем добри.

Последна промяна Магьосничка Лунна на 11 Юни 2009, 10:36, променена общо 1 път

09 Юни 2009, 12:58
Профил YIM WWW
Старши Магьосник
Аватар

Една мисъл в тази връзка :) ;)

Ангелът в теб

Представи си, че в теб живее Ангел и че ти от време навреме му позволяваш да погледне през твоите очи. Колко различен би изглеждал светът! Когато Ангелът гледа през твоите очи, и в най-сивия ден ще съзреш дъга. Няма да пропуснеш нито една благоприятна възможност.
Представи си, че в теб живее Ангел и ти му позволиш да мисли вместо теб. Тогава ще изчезне безпокойството, няма да се страхуваш от нищо, защото си позволил на ангелските мисли да станат твои мисли.
Представи си, че усетиш неговата ръка в своята. Тогава всичко, до което се докоснеш, ще бъде благословено и ще оздравее в миг.
Представи си, че позволиш на този Ангел да насочва стъпките ти. Той ще те отведе далеч от отъпканите пътеки и ще ти покаже места, които не си подозирал, че съществуват. Ако позволиш на Ангела да те води, ти ще се изправиш пред неща, от които винаги си се страхувал, но Той ще ти ги поднесе като дар, който си чакал от години.
Представи си, че неговото Ангелско сърце открие светлината в теб! Тогава всеки удар на сърцето ти ще е благословия, а пулсът ти - безконечна песен на небесен барабан.
Представи си, че този Ангел наистина живее в теб. Колко чудесно е да слушаш как гласът ти изрича неговите думи и как всеки, когото срещнеш в живота си, получава от теб напътствия и изцеление.
Представи си, само си представи, че вътре в теб живее и диша Ангел!
Ако му позволиш, той ще се свърже с другите ангели, които живеят във всяко човешко същество. И тогава ще видиш, че светът е пълен със сияещи ангели.
Ако му позволиш. Тогава ти вече няма да си самотен, никога повече няма да се чувстваш изгубен сред човешкото множество. И никога повече няма да търсиш отговорите извън себе си. Никога!
Представи си, о, представи си, само си представи, че в теб живее Ангел и че този Ангел е безсмъртен и никога няма да те изостави! Ако си позволиш да повярваш, най-сетне ще усетиш, че Ангелът наистина живее в теб.

11 Юни 2009, 10:23
Профил
Старши Магьосник
Аватар

От коя книга е цитатът ?

11 Юни 2009, 10:45
Профил YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща