Дата и час: 24 Юли 2021, 00:29

Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
За СОФИЯ и ХОРАТА ОТ ПРОВИНЦИЯТА 
Автор Съобщение
Старши Магьосник

Мнение Re: За СОФИЯ и ХОРАТА ОТ ПРОВИНЦИЯТА
А какво ще кажете за разговорите по мобилните в трамвай, автобус или тролей. Те обикновено се провеждат на доста висок тон.
Днес имах такъв случай. Млада жена говореше по мобилния толкова високо, че аз през около 3 метра я чувах. Една жена, която седеше доста по-назад й направи забележка, но нейната забележка беше направена с по- тих глас от говорещата. Тя или не я чу или се направи, че не я чува.
Е, не сме длъжни още от сутринта да слушаме за някакви проблеми на някого. Не могат ли да говорят тези хора по- тихо.
Ето, това са провинциалистите.

02 Дек 2011, 12:50
Профил
Старши Магьосник
Аватар

valentus написа:
ПРИЯТЕЛИ! ПРЕДЛАГАМ ДА СВАЛИТЕ НАПРЕЖЕНИЕТО И НАЙ-ВЕЧЕ - ДА НЕ ПРИБЪРЗВАТЕ С КАКВИТО
И ДА БИЛО КВАЛИФИКАЦИИ И ОПРЕДЕЛЕНИЯ ЕДИН КЪМ ДРУГ!

Темата е твърде НЕ-ПРОСТА и МНОГОПЛАСТОВА, за да отсичаме от раз къде е Истината! Най-напред обаче ще наблегна ТВЪРДО, че тук няма да търпим КСЕНОФОБСКИ и каквито и да било крайни определения за КАЧЕСТВАТА на дадени ЕТНОСИ, РАСИ, НАЦИИ...

В тази връзка трябва да отправя СЕРИОЗНА БЕЛЕЖКА на колегата ЗЪН-ЗЪН! Проблемът с имигрантите в Централна Европа и Великобритания е достатъчно сложен, и на всички ни е ясно, че не е възможно еднозначно решение с един замах! Това, че сред имигрантските слоеве има екстремистки структури, създаващи сериозни конфликти в съответните държави - съвсем не означава, че в болшинството си представителите на дадена нация ИЗЦЯЛО са представители примерно на ВИСОКОМЕРЕН И ЗЛОБЕН НАРОД! Внимавайте с присъдите си!

Valentus, разбирам, че не искате да си имате проблем с тази тема. Най- вероятно тук в този форум трябва да се говори по-меко. ОБАЧЕ искам да ви попитам, не мислите ли, че Light Blue всъщност внесе доста омразни нотки и ме предизвика. Или може би си затваряте очите, поради някакви други причини. А защо не ви направи впечатление доброто, което казах ? Че съм дарител за бедните в двете държави. Странно. И като казвам това за хората от провинцията, не отстъпвам нито на сантиметър от това, за което съм отворил темата. Ако съм прекалено мек и внимателен, никой не би разбрал, че наистина съществува проблем. А проблем съществува. И той вгорчава живота ни. Да мълча ли ? И вие няма да го премахнете, ако съфорумници ме заплашват с полиция, а вие не им правите забележка, НАЛИ ? Нито пък проблемът ще изчезне, ако ми забраните достъп до форума. Аз не изпитвам злоба, а справедлив гняв. На светлинни години съм от едно дете днес в парка, което се хвърли с пръчка към гълъбите и когато го запитах, защо иска да ги бие, то ми каза, че ги мрази. И знаете ли от къде беше детето ? От тези, за които съм отворил темата.

Искам сериозно да обърна внимание на думите на light Blue : ''...Грешиш основно. Мислех си какъв си , дано да си само някакъв писач по форумите ,
защото иначе може да си имаш работа с полицията ''. Тук има злоба на килограм, а вие не казахте дума по въпроса ? Ако някой има претенции за спиритуалност, НЕ БИ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НАПРАВИЛ ТАКЪВ КОМЕНТАР. Наведената глава меч не я сече. Аз ще добавя, но и никога няма да види слънцето.Мерси за вниманието.

light blue, още не си ми се извинил за тези думи, защото не аз съм нападнал първи теб. Освен ако не си и ти от провинцията и нямаш какво друго да сееш, освен злобни забележки.

02 Дек 2011, 14:03
Профил
Старши Магьосник
Аватар

.............................................................

Последна промяна light blue на 13 Дек 2011, 15:29, променена общо 2 пъти

02 Дек 2011, 23:44
Профил WWW
Старши Магьосник
Аватар

Следя тази тема с интерес... Искам да изкажа на зън-зън специална благодарност за това, че имаше смелостта да я отвори. Защо я следя с интерес ли, защото заради точно тези хора, напуснах България преди години. Скоро си бях в София и смея да твърдя, че положението е излязло абсолютно извън контрол. Тя е като едно красиво изнасилено момиче. София завинаги е унищожена. Положението в Лондон е същото. Говоря с много англичани. Отчаяни са и поголовно си напускат родния град. Това всичко, заради точно ето тези дразнещи и навлизащи в личното пространство хора. Тук ще цитирам Дънов.
'' Всяка нация трябва да си живее на континента '' Защо ли, защото просто няма как да се смесят различни култури. Не може да се смеси водата и олиото. За това се получава този сблъсък и между хората извън София и софиянци. Едните искат да чуят четирите магически думи, за които говори автора на темата, а другите не искат да ги произнасят. Вижте животните. Кое животно позволява на друго да му влезе в територията. Защо ние хората трябва да го допускаме, това е противоестествено. И като казвам навлизане в територията, просташкото държание е също навлизане в територията. На времето работих с една група от провинцията. Изядоха ме, само защото съм от София. През цялото време показваха, че имат проблем с това, че съм от този град. Накрая не издържах и си купих билет за връщане чак от Норвегия. Толкова не издържах. Прекъснах си договора. Моят приятел тогава дойде на гости при мен там и беше буквално ужасен от ниския им манталитет. На отиване за летището, понеже той им плати да го закарат, са карали срещу хората и са им показвали средни пръсти. Какво ще кажете за това. Имам братовчед от Варна, той си позволи да си чисти якето от котката на приятелката си, като го просна на спалнята ми. Друг мой братовчед от провинцията, винаги когато ми идваше на гости, вземаше дистанционното и без да пита, си въртеше каналите. Изобщо, хората от провинцията много навлизат в чуждата територия и това не би могло да не бъде дразнещо.

Light Blue, бях отворила една много красива тема преди време тук. Една молитва–благословия за всички нас. Говореше се за елфи, дъгата, кристални тела и прочие, а ти имаше абсолютната липса на такт и сложи огромна цветна снимка на одрано животно. Когато изказах мнението си, че някак не се вместват двете неща, ти доста злобно и на мен ми отговори. Тези неща се усещат. Можеш една точка да напишеш и се усеща заряда. Имаш проблеми с гнева, приятелю. Както и повечето хора. Не се ли усещаш. И тук в тази тема нападаш. Но пък съм забелязала, че с модераторите си доста мил и внимателен. Позволяваш ли само с участниците във форума да си груб. Това го намирам, ще ме прощаваш, за малко подличко.

Зън-зън, заставам зад всичко, което си казал и ТИ БЛАГОДАРЯ ! :)

03 Дек 2011, 04:54
Профил
Старши Магьосник
Аватар

................................................................

Последна промяна light blue на 13 Дек 2011, 15:29, променена общо 1 път

03 Дек 2011, 12:05
Профил WWW
Напреднал Магьосник
Аватар

Скъпи, съфорумници,
чета темата и ме засърбя клавиатурата да споделя моя опит с провинциалната простотия, която мигрира към София и лошото е, че расте но не старее.
Хората от провинцията да не се засягат, но ще кажа,че манталитета и културата им коренно се разминава с тези на Софиянци. Разбира се за това си има логично обяснение. На село живота протича по-грубо, по-бедно( това никой не може да отрече ). Хората не се учат на елементарни обноски. Растат в недоимък и едва имат пари за трето отделение. Ценностната система е силно занижена. Внушава се, че ако не си нахален и безочлив няма да просперираш. Трябва да си груб , брутален и напорист и голям егоист за да излезеш над водата. И тъй като възможностите в малкото селце се изчерпят и медната жица и другите цветни отпадъци са на изчерпване София, като по-атрактивна опция за напористия провинциалист, се оказва обект на селските набези. И така селянина се оказва в големия град, който му е толкова непознат и се чувства някак неловко...несвойствено... прескача трамвайната линия да не го хване тока, бута се в хората, щото не е привикнал на финни еквилибристични маневри и за всяка неудача при сблъсъка с тази нова реалност от устата му се отделя тлъста овчарска псувня. Цялата тази несигурност и страх от новото прави 'кандидат-столичанин' -а агресивен и навъсен ( за да изглежда страшен и вървежен ) .
Случвало ли ви се е някой да ви бутне или настъпи и да ви напсува, че му се пречкате – това е човекът от село
Случвало ли ви се е да стоите пред панелен блок и да падне плик с боклук - това е човекът от село
Случвало ли ви се е да сложите пране на балкона и от горе съседа да си тупа килима - това е човекът от село
Случвало ли ви се е да стъпите на пешеходна пътека и приближаващата кола да даде силно газ - това със сигурност е селянин
Селяните винаги имат комплекси за малоценност - по много. Винаги говорят на обратно , все те са прави, злобни и агресивни. Няма как да се съгласят с това, което Софиянци казват, защото така биха се почувствали още по-нищожни. При разговор със столичанин бързат да се уверят дали нямат някакво селско потекло там далече в родата и като констатират такова такава усмивка грейва на лицето им . Църквата лесно може да ги обяви за блажени.

Като цяло имам горчиви сблъсъци с хората от провинцията. Разбира се има и изключение от тази плачевна картина, но процента е нищожен. Изключенията са достойни за музейни експонати.

03 Дек 2011, 19:05
Профил
Администратор

Тук въпросът е - не защо през последните 20 години ГОЛЯМОТО СЕЛО СОФИЯ засмука като свръхмощен електромагнит толкова много приходящи от всички краища... Въпросът е - какво не даде възможност на РЕГИОНАЛНИТЕ СТРУКТУРИ да се РАЗВИВАТ и ЗАПАЗВАТ като ИКОНОМИЧЕСКИ, ИНДУСТРИАЛНИ, АГРО-ТЕХНИЧЕСКИ и пр. ЦЕНТРОВЕ, където ХОРАТА, където БЪЛГАРИТЕ могат по достоен начин да си осигурят ПРЕПИТАНИЕ и СИГУРНОСТ за Бъдещето...

Кой да осигури свободно време на Българина, че да се замисли той, че освен Биологическо същество, е и ДУХ?... Че в този наш Свят има и много други неща, освен лъскавите свръхмощни коли, освен луксозните жилища в супер-престижни квартали, освен супер-фешенъбълните "позлатени" мебели и луксозните фешенъбълни любовници, има и много други, много по-високи неща, заради които си струва човек да блъска до спукване от зори до зори...

03 Дек 2011, 19:48
Профил
Администратор

НЕКА да отговорим на тези въпроси, ПРИЯТЕЛИ МОИ! И всичко друго ще си застане по местата си!
Огорчен съм от някои крайни квалификации, направени от форумци, от които съм очаквал много повече АНАЛИТИЧНОСТ, СДЪРЖАНОСТ и ПРЕМЕРЕНОСТ в преценките и оценките...
Отново ще ви помоля: МИСЛЕТЕ и АНАЛИЗИРАЙТЕ ПО-НАВЪТРЕ и ПО-В-ДЪЛБОЧИНА! Търсете ТРЕТАТА ЧЕТВЪРТ на АЙСБЕРГА за СЕГАШНАТА НИ БЪЛГАРСКА НИЩОЖНОСТ! За сегашното ни Българско Обезумяване!
Не забравяйте, че днес, в края на 11-тата година от 21 век - това е ЧОВЕШКИЯТ МАТЕРИАЛ, с който Родината ни разполага! Няма начин да внесем друг от Чужденеция! Знам, че не е лесно да се следва девиза на Робърт Пен Уорън - но когато не разполагаме с нищо друго под ръка - би трябвало поне да опитаме "ДА ПРАВИМ И ОТ ЗЛОТО - ДОБРО"!

03 Дек 2011, 20:15
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Искам да благодаря на всички, които писаха в тази тема. На АБСОЛЮТНО всички без изключение. Всеки има право да каже какво мисли, е, може би не толкова остро и обобщаващо на моменти, но...Всички сме поставени в ненормални условия и всички знаем къде е причината. Искам също да благодаря на Valentus за толерантността, защото тази тема е доста провокираща. И като пиша всичко това, ми идва една мъдрост, която според мен е в основата на цялото човешко зло и тя гласи :

'' Суетата е толкова загнездена в човешкото сърце, че всеки иска да бъде одобрен: и аз, който пиша това и ти, който четеш това ".

03 Дек 2011, 21:24
Профил
Старши Магьосник
Аватар

......................................................

Последна промяна light blue на 13 Дек 2011, 15:30, променена общо 1 път

04 Дек 2011, 12:15
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща