Дата и час: 23 Юли 2021, 23:53

Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
КАКВО ОБИЧА БЪЛГАРИНЪТ 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение КАКВО ОБИЧА БЪЛГАРИНЪТ
– Да вари ракия и да прави кисело зеле в бидони ( това ми беше неудобно да го напиша ).

– Да стреля с пиратки и бомби. Така де, като не може да направи нещо свястно, защо да не си го изкара на другите ? От друга страна, това е признак на липса на допамин в мозъка, доказателство, че психологическото му състояние не е в нормата.

– Да се оплаква постоянно, но ако вдигнеш глас да го защитиш, странно защо,се нахвърля срещу теб.

–Да не прибира произведенията на кучетата си и да ги хвърля в кошчетата поставени в парковете за тази цел.

– Да бута, настъпва и гази навред, като се извинява с фразата '' Глей къде ходиш бе, селянин ! ''

– Да плюе по улиците и да се секне с ръка ( внимавайте с кого се здрависвате!)

– Да напътства наставнически другите как трябва да живеят.

– Да тупа килимите си на показ ( къде видяхте в цивилизована държава да си тупат килими! ).

– Да одумва, да завижда и да отрича и най-малките постижения на другите.

– Да се облича и да се прави да изглежда заплашителено.

– Да използва умалителни : ''клипЧе '', '' филмЧе, ''париЧки '', ''свещиЧки'', '' слънЧице'', '' кюфтенЦа'', '' бириЧка '', '' цигарКи '' и т.н. и т. н. Признак за превзетост и маломерност.

– Да демонстрира всячески незачитане на другите.

– Да хвърля вината за положението на държавата само върху управляващите.

– Да не изслушва и да прекъсва събеседника си по средата на изречението, като занимава другия само и единствено със своите собствени проблеми.

– Да използва за щяло и нещяло клаксона. Да не говорим, ако се жени. Надяването на хомота се обявява с тъпани и гръмки клаксони. Това би трябвало повече да буди състрадание, отколкото възхищение.

– Да дава мръсна газ точно на пешеходните пътеки. ВНИМАНИЕ ! Никога не ползвайте предимството си на пешеходна пътека и се оглеждайте многократно !

– Да пуши. Да пуши по много и на често, като буквално сърба цигарите.

– Да свири с гуми ( объркана представа за сила и мъжество )

– Да си хвърля боклука по краткия път, през балконите.

– Да подлярства и угодничи на авторитети.

– Да върти пъп на чалга и песни за трапезата.

– Да гледа сапунки, тип "Изаура " и с мазохистично удоволствие да се наслаждава, плувайки в мелодрамата на собствените си сълзи за пропиления си живот.

– Да живее в миналото : '' Аз бях ...'', '' ако можех да...'', '' щях да...'', ако обаче не бяха той,...тя,...те,.....

– Да вижда чуждите грешки, но никога своите.

– Да проявява високомерие, когато кажеш : '' Добър ден '' или му отвориш вратата. Това се тълкува от него като признак за слабост.

– Да си мисли, че българките са най-хубавите жени на света. Корекция. Хубави жени има навсякъде, само дето се обличат по-прилично.

– Да говори високо и да е център на Фниманието.

– Да се радва и да се наслаждава на децата си, когато гонят с пръчки гълъбите по парковете : '' Ох, на мама детето какво ми е сладурче, от малко ще се оправя в живота ! ''

Задавам един скромен въпрос : НЯМА ЗАКОНИ В ДЪРЖАВАТА ИЛИ НЯМАМЕ СЪВЕСТ В ГЛАВИТЕ ?!

Последна промяна зън-зън на 27 Дек 2011, 11:46, променена общо 2 пъти

09 Дек 2011, 11:40
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

Мнение Re: КАКВО ОБИЧА БЪЛГАРИНЪТ
:lol: Не знам да се смея ли или да плача. :lol: Наистина ни липсва култура на поведение. И аз се дразня много от тези неща,които си изброил и наистина за нито едно от тях не са ни виновни политиците. И всеки ден си пера ръкавиците :lol:

12 Дек 2011, 14:32
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Днес попаднах на Гала, на гости и беше Евгени Минчев с някаква англичанка, ще ни учи на етикет. Не знам как ще стане, понеже това се учи първите седем години, но... нека дадем шанс на английското възпитание да навлезе на родна територия. Има какво да се учи от тях. Ние пък може да им покажем как се прави престижно кисело зеле и как се претаква без да се прецаква :lol:

15 Дек 2011, 19:26
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

Зън–зън,интересно ми е какво ще кажеш за разлепените обяви за заминалите,разлепени навсякъде,по входове,по дървета,по спирки. Мисля че това е пак характерно само за машето население. Има ли някой мнение по въпроса. Отвсякъде те гледат снимки на заминали и това лично мен ми деиства доста подтискащо :?

29 Дек 2011, 11:04
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Ekta написа:
Зън–зън,интересно ми е какво ще кажеш за разлепените обяви за заминалите,разлепени навсякъде,по входове,по дървета,по спирки. Мисля че това е пак характерно само за машето население. Има ли някой мнение по въпроса. Отвсякъде те гледат снимки на заминали и това лично мен ми деиства доста подтискащо :?

Когато един човек е нещастен, ако не е осъзнат, той иска да потегли всички надолу към себе си. Мисля, че тези обяви са абсолютно доказателство за някаква средновековна отминала епоха на мрак и повсеместно страдание. Ако съм президент на Бг, ще ги забраня. По света за това си има специално предназначени места, но тук още обичат публичните демонстрации, какво да правиш, егоистична простотийка.

03 Яну 2012, 17:31
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Ekta написа:

Ekta, а случвало ли ти се е да си в църква и докато се молиш на разпятието, да се обърнеш и.............да видиш ковчег. Без да те предупредят, ей така . Ами ако си бременна или с дете ? На мен ми се е случвало в църква на центъра на София, изкараха ми акъла направо. Никаква съобразителност. Важното е да се изкарат пари :? И никой не протестира, на никого не му прави впечатление. Толкова ли сме се примирили?

14 Яну 2012, 18:51
Профил
Старши Магьосник
Аватар

inera888 написа:
Ekta написа:

Ekta, а случвало ли ти се е да си в църква и докато се молиш на разпятието, да се обърнеш и.............да видиш ковчег. Без да те предупредят, ей така . Ами ако си бременна или с дете ? На мен ми се е случвало в църква на центъра на София, изкараха ми акъла направо. Никаква съобразителност. Важното е да се изкарат пари :? И никой не протестира, на никого не му прави впечатление. Толкова ли сме се примирили?

Според мен, това е част от всеобщата дивотия. Обичам я тая държава, такава една позитивна, светла и чиста :ugeek:

21 Яну 2012, 10:25
Профил
Напреднал Магьосник
Аватар

Oтносно умалителните имена мисля, че всичко е тръгнало от комунизма. Преди комунизма БГ е просперирала доколкото е могло да се каже за БГ. Хората не е имало нужда да умаляват думите защото не са имали страх и свита душа. При комунизма нещата се свиват, разграбват се ...хората живеят в оскъдица. Всичко наоколо започва да се свива и се превръща в един миниатюрен свят на дребната душица . Започват да се употребяват думи като ХЛЕБЧЕ вместо ХЛЯБ, РАКИЙКА - РАКИЯ, ПАРИЧКИ-ПАРИ итн. Оскъдица какво да се прави . Тази емоция се запечатва на подсъзнателно ниво и сега е вече хромозомна особеност на българина . Днес всичко това се прави несъзнателно, но пък много дразни. Съвет към тези, които се дразнят от умалителни : За Бога, не влизайте по никакви причини във форума на BGmama :!: Рискувате да ви осквернят.

01 Фев 2012, 12:36
Профил
Старши Магьосник
Аватар

metatronn написа:
Oтносно умалителните имена мисля, че всичко е тръгнало от комунизма. Преди комунизма БГ е просперирала доколкото е могло да се каже за БГ. Хората не е имало нужда да умаляват думите защото не са имали страх и свита душа. При комунизма нещата се свиват, разграбват се ...хората живеят в оскъдица. Всичко наоколо започва да се свива и се превръща в един миниатюрен свят на дребната душица . Започват да се употребяват думи като ХЛЕБЧЕ вместо ХЛЯБ, РАКИЙКА - РАКИЯ, ПАРИЧКИ-ПАРИ итн. Оскъдица какво да се прави . Тази емоция се запечатва на подсъзнателно ниво и сега е вече хромозомна особеност на българина . Днес всичко това се прави несъзнателно, но пък много дразни. Съвет към тези, които се дразнят от умалителни : За Бога, не влизайте по никакви причини във форума на BGmama :!: Рискувате да ви осквернят.

Последиците са много по-тежки, отколкото можем изобщо да си представим. За това общо 4,000,000 българи са в странство. И то все млади и способни хора. Най-тъмните страници за България започват да се пишат след 44-та година.

07 Фев 2012, 10:44
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Отворили са сайт за оплаквания в Холандия срещу българите и румънците. За един ден са писали вече 14 000 човека, да ни гонят от Холандия. Как би могло едни културни и стриктни хора, като холандците, да се смесят с такива, за които си отворил темата. Ми то си е НАПРАВО АБСУРДНО !!! И вместо да се засрамим, ние ги плюем. Иди и отвори тази тема за българите или провинциалистите в BgHelp. Ще те одерат жив, понеже всички са само такива, за които си писал. Ще ги намериш във всяка точка от изброените. И нямат срам, само наглост. И всички са ни криви. Чужденците били високомерни, софиянци били високомерни, това им е само проблема. Иначе те си се намират за много перфектни. Блажени са невежите, но много съсипват по пътя си.

11 Фев 2012, 10:12
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща