Дата и час: 28 Сеп 2021, 21:05

Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
УМЕЕМ ЛИ ДА ОБЩУВАМЕ... 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение УМЕЕМ ЛИ ДА ОБЩУВАМЕ...
Темата има езотеричен привкус, но въпреки това ще се постарая да пиша по разговорно по нея.
И така...общуването е нещо толкова прозаично и банално, че всеки си мисли,че може да го прави. Срещат се двама и почват да си говорят---дъра-бъра, дъра-бъра...общуват си така...и като се разделят единия го цепи глава, а другия ходи на 10 сантиметра над земята. Та защо така това общуване вреди на едни ,а на други -напротив.
Ако приемем езотеричната теза, че думите при общуване са заредени с определена енергия - положителна или отрицателна, по тази логика самото общуване е обмен на енергия между говорещите. И така, как по принцип трябва да се води разговор, така че двамата общуващи да не губят енергия, а да се зареждат. Просто трябва да бъдат изпълнени следните точки:

1. Да се води разговор без упреци и обвинения
2. Да се интересуваме винаги от личността насреща ни
3. Когато говорим, след завършване на фраза и мисъл да даваме думата и на другия. Разговора да се води като игра на тенис. Топката винаги да се подава.
4. Да се избягват егоистични монолози за себе си и когато някой иска да сподели нещо да не се прекъсва по средата, за да се продължи с монолога без никакъв интерес към личността на другия.
5. Шегата, ако се включва такава, да не бъде за сметка за другия - унизителна, компрометираща и дембелашка.

Когато двама общуват изпълнявайки по горните правила, никога няма да се спомене за енергиен вампиризъм и приятелствата ще бъдат вечни. Така постепенно целия свят ще бъде в баланс без недостиг на енергия.

Като извод...ако някога се почувствате изцедени по време на разговор то това е поради следните причини.

-човекът е егоист
-човекът е голям егоист
-човекът е много голям егоист ... ще разберете кое от трите по интензитета на мигрената 8-)

Последна промяна зън-зън на 07 Фев 2012, 08:55, променена общо 1 път

30 Яну 2012, 19:22
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Re: УМЕЕМ ЛИ ДА ОБЩУВАМЕ...
:lol: Категорично смятам , че ето тук българите има много какво да учат :| Наистина съм имала доста такива срещи от трети вид и след контакта ми с тях съм се чувствала много изтощена и дори депресирана, защото те много обичат да се хвалят с постиженията си и по този начин, не знам дали съзнателно или несъзнателно са ме карали да се чувствам зле. Ти се опиташ да им споделиш нещо за себе си, те те прекъсват по средата и пак за себе си запяват песен монотонна. Тук става въпрос за категоричен енергиен вампиризъм. И да им го кажеш, те може и да си натиснат парцалите да те изслушат, но ще виждаш как се задъхват и тропат нервно с краче под масата. Човек максимално трябва да се опита да избягва тези егоистични самохвалковци, защото разговора с тях е абсолютно неравностоен и не води до нищо ползотворно. ''АЗ какво съм направил '', '' МОИТЕ деца колко са успели '', ''Ако не бях АЗ...АЗ...АЗ...Хайде аман, моля ви се, мерси за контакта и беш да те няма, завинаги :lol:

31 Яну 2012, 11:19
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Re: УМЕЕМ ЛИ ДА ОБЩУВАМЕ...
inera888 написа:
:lol: Категорично смятам , че ето тук българите има много какво да учат :| Наистина съм имала доста такива срещи от трети вид и след контакта ми с тях съм се чувствала много изтощена и дори депресирана, защото те много обичат да се хвалят с постиженията си и по този начин, не знам дали съзнателно или несъзнателно са ме карали да се чувствам зле. Ти се опиташ да им споделиш нещо за себе си, те те прекъсват по средата и пак за себе си запяват песен монотонна. Тук става въпрос за категоричен енергиен вампиризъм. И да им го кажеш, те може и да си натиснат парцалите да те изслушат, но ще виждаш как се задъхват и тропат нервно с краче под масата. Човек максимално трябва да се опита да избягва тези егоистични самохвалковци, защото разговора с тях е абсолютно неравностоен и не води до нищо ползотворно. ''АЗ какво съм направил '', '' МОИТЕ деца колко са успели '', ''Ако не бях АЗ...АЗ...АЗ...Хайде аман, моля ви се, мерси за контакта и беш да те няма, завинаги :lol:

А знаеш ли колко пък хора дори и да те изслушат няма да се трогнат изобщо. Остава някакъв нищожен човешки процент, дето ще го чукне нещо под лъжичката. И най–абсурдното е, че егоистите получават подкрепа от другите. Имах един познат дето въртеше жените и приятелите си на малкия си пръст и всички се надпреварваха да му помагат. Жените поради сексуален нагон, щото беше мачо, а мъжете, ми....някой от тях пак поради сексуален нагон :lol:

01 Фев 2012, 09:45
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ]