Дата и час: 24 Юли 2021, 00:53

Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
ЧЕТИРИ ЦИТАТА ЗАСЛУЖАВАЩИ РАЗМИСЪЛ... 
Автор Съобщение
Старши Магьосник
Аватар

Мнение ЧЕТИРИ ЦИТАТА ЗАСЛУЖАВАЩИ РАЗМИСЪЛ...
Тези цитати са от Еклисиаста

:arrow: И продадох сърцето си, за да позная мъдростта и да позная лудостта и безумието. Познах, че и това е гонене на вятъра. Защото в много мъдрост има много досада. И който увеличава знание, увеличава и печaл.

:arrow: И намерих, че по-горчиво от смъртта е жената, защото тя е мрежа, сърцето ѝ е примка, ръцете ѝ окова, добрият пред Бога ще се спаси от нея, а грешникът ще бъде уловен от нея.

Сега два обратни цитата от ежедневието

:arrow: Мъдростта е светлина и прогрес

:arrow: Зад всеки успял мъж, стои една жена

Кое според вас е по-вярното твърдение. Аз викам да хвърлим ези или тура. Май от човешка гледна точка винаги има два полюса. Къде завършва интелигентността на песимиста и започва глупостта на оптимиста... или... къде завършва позитивната и градивна енергия на оптимиста и започва чуденката на Хамлет.

( из разсъжденията на зън–зън )

07 Фев 2012, 09:51
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Мнение Re: ЧЕТИРИ ЦИТАТА ЗАСЛУЖАВАЩИ РАЗМИСЪЛ...
Зад всяко твърдение винаги стоят две гледни точки. Златната среда винаги е била много трудна за изпълнение, защото хората на живеят в баланс. Или прекалено много четат или изобщо не четат. И придават важност на всичко. Аз съм виждала жени, същински деспоти в умението си да манипулират мъжете. И накрая са ги съсипвали. Жената има едно гадно качество, да манипулира мъжа, като използва нагона му. Признавам, тук сме грешни !

11 Фев 2012, 09:55
Профил
Старши Магьосник
Аватар

По принцип, жената изгражда мъжа. Ако не е свястна, може да направи големи поразии. Аз избягвам жени, които се обличат секси. Това са ходещи богомолки. В болшинството си мъжете са много наивни. Но съм срещал и жени тип тиха вода, те също са нацисти. Общо взето, най-съм удрял джакпота, когато съм се спирал на жени, които излъчват топлота.

15 Фев 2012, 13:09
Профил
Старши Магьосник
Аватар

зън-зън написа:
По принцип, жената изгражда мъжа. Ако не е свястна, може да направи големи поразии. Аз избягвам жени, които се обличат секси. Това са ходещи богомолки. В болшинството си мъжете са много наивни. Но съм срещал и жени тип тиха вода, те също са нацисти. Общо взето, най-съм удрял джакпота, когато съм се спирал на жени, които излъчват топлота.

Те жените, които излъчват студенина и скованост на стават и за приятелки, защото са много затворени. Аз по природа съм весел и открит човек и много се натоварвам от хора, които са затворени. Измъкваш им думите с ченгел и после се усещаш много изтощен. Поне с мен е така. Аз знаеш ли как разбирам кой е на моите вибрации и ме зарежда положително? Като се усетя приета. Ако усещам и най-малко напрежение от допира си до някого, това ми е най-сигурната и безпогрешна индикация, че човекът отсреща е енергиен вампир :) А, и още нещо, при наличие на ЕВ ''енергиен вампир'', загубвам чувството си за хумор. Ако се смея и имам чувство за хумор, значи човекът насреща е готин :)

18 Фев 2012, 09:46
Профил
Старши Магьосник
Аватар

Темата с ЕВ / енегииния вампиризъм / е обширна и могат да се дадат доста примери . Като от рода на хора , на пръв поглед много усмихнати , слънчеви , проятелски настроени - уж излъчващи топлота . А в крайна сметка като попаднеш в полето им и ти създадат чувстовото за приетост и доверие , "омайвайки" с "приятното" си настроение, " слънчева" усмивка и отвореното си отношение , че в един момент се оказваш като муха привлечена от хищтно растение , което за да му се лепнеш излъчва благовоние . Така майсторски след това ти изсмукват енергията ,остовяйки омайно впечатление, че после като ги видиш си готов отново да им я отдадеш ;) . Има и такива , които са крайно неприятни на външен вид - студени , некотнтакти ,на пръв поглед създават дискомфорт - естествено будейки в другите вид защитна реакция - това не означава ,че търсят енергия , а може би просто съхраняват своята по този начин ....

20 Фев 2012, 11:51
Профил
Старши Магьосник
Аватар

LUNA написа:
Темата с ЕВ / енегииния вампиризъм / е обширна и могат да се дадат доста примери . Като от рода на хора , на пръв поглед много усмихнати , слънчеви , проятелски настроени - уж излъчващи топлота . А в крайна сметка като попаднеш в полето им и ти създадат чувстовото за приетост и доверие , "омайвайки" с "приятното" си настроение, " слънчева" усмивка и отвореното си отношение , че в един момент се оказваш като муха привлечена от хищтно растение , което за да му се лепнеш излъчва благовоние . Така майсторски след това ти изсмукват енергията ,остовяйки омайно впечатление, че после като ги видиш си готов отново да им я отдадеш ;) . Има и такива , които са крайно неприятни на външен вид - студени , некотнтакти ,на пръв поглед създават дискомфорт - естествено будейки в другите вид защитна реакция - това не означава ,че търсят енергия , а може би просто съхраняват своята по този начин ....

Да, като съвпадение отворих тема точно за ЕВ.. ;)

20 Фев 2012, 16:09
Профил
Старши Магьосник
Аватар

LUNA написа:

Eдно откровение от мен. Не знам за тези, с които съм се чувала по телефона, може би те са изключение, но всички други, с които се срещнах очи в очи и бяха привлечени от езотерика, се оказаха невероятно демонични същества. Точно такива, за които ти споменаваш. Мили, усмихнати, слънчеви...Цитираха само свежи цитати и мъдрости, занимаваха се с разни източни техники и умения...Оказаха се пълни със злоба и лицемерие. И много, ама много егоизъм. Бяха от онези хора, които четат по цял ден за светлината и мъдростта, за ангели, правеха непрекъснати контакти с тях, но странно защо, след всеки допир с тях се чувствах много зле. Някак си изгубена. Животът е голям учител. Тези, които са навиканите сред нас са всъщност доста често най-истинските сред нас. И някак си никога не успяват да се сработят в колектив. Има и изключения, но сигурно се броят на пръстите на едната ми ръка. Обикновено винаги са отричани или нападани,а фарисеите са отнасяли лаврите...Защото фарисеите имат една демонична способност, която не може да им се отрече..Да убеждават другите , че са свестни и че са на страната на доброто. Знаеш ли колко пъти съм била свидетел на това ? Е-хе-е-е-е..........................

23 Фев 2012, 13:59
Профил
Старши Магьосник
Аватар

inera888 написа:

... но всички други, с които се срещнах очи в очи и бяха привлечени от езотерика, се оказаха невероятно демонични същества ... Мили, усмихнати, слънчеви...Цитираха само свежи цитати и мъдрости, занимаваха се с разни източни техники и умения...Оказаха се пълни със злоба и лицемерие. И много, ама много егоизъм. Бяха от онези хора, които четат по цял ден за светлината и мъдростта, за ангели, правеха непрекъснати контакти с тях, но странно защо, след всеки допир с тях се чувствах много зле. Някак си изгубена. Животът е голям учител...

Били са защитени . Ти не знаеш ли , че по-финните енергии са непристъпни за по-низши енергии , това е защитата на знаещия !
И освен това , твоята енергия се отразява и връща при теб с удвоена сила. Нищо чудно , че се чувстваш зле . Щом се разминаваш
само с главоболие , можеш да го приемеш като грижа за теб , защото по-финната енергия може да прегори нервната ти система.
Не си в резонанс с такива хора , трябва да ги отбягваш.
Животът е голям учител , абсолютно си права. Ще научиш след време , че човек е като река , непрекъснато тече ... и каквато енергия привличаш,
такава излъчваш...и каквато енергия привличаш - така се чувстваш.
Честоти на съзнанието - viewtopic.php?f=13&t=232&start=10

23 Фев 2012, 15:24
Профил WWW
Старши Магьосник
Аватар

light blue написа:
inera888 написа:

... но всички други, с които се срещнах очи в очи и бяха привлечени от езотерика, се оказаха невероятно демонични същества ... Мили, усмихнати, слънчеви...Цитираха само свежи цитати и мъдрости, занимаваха се с разни източни техники и умения...Оказаха се пълни със злоба и лицемерие. И много, ама много егоизъм. Бяха от онези хора, които четат по цял ден за светлината и мъдростта, за ангели, правеха непрекъснати контакти с тях, но странно защо, след всеки допир с тях се чувствах много зле. Някак си изгубена. Животът е голям учител...

Били са защитени . Ти не знаеш ли , че по-финните енергии са непристъпни за по-низши енергии , това е защитата на знаещия !
И освен това , твоята енергия се отразява и връща при теб с удвоена сила. Нищо чудно , че се чувстваш зле . Щом се разминаваш
само с главоболие , можеш да го приемеш като грижа за теб , защото по-финната енергия може да прегори нервната ти система.
Не си в резонанс с такива хора , трябва да ги отбягваш.
Животът е голям учител , абсолютно си права. Ще научиш след време , че човек е като река , непрекъснато тече ... и каквато енергия привличаш,
такава излъчваш...и каквато енергия привличаш - така се чувстваш.
Честоти на съзнанието - viewtopic.php?f=13&t=232&start=10

Не знам какви книги четеш, но аз се доверявам вече повече на моята душа, която знае всичко. Търся хора с лек характер, хора весели,отворени и лъчезарни и сред тях се чувствам много добре, както и те с мен. И забелязвам, че когато съм сред такива хора и приказката ни върви и се смеем много и от сърце. Не знам кой каква фина и защитена енергия според теб има, но за мен хората, които ме карат да се чувствам неразбрана и натоварена, са абсолютно егоистични и мракобесни. Не претендирам да съм на върха на стълбицата по самоосъзнаване, но не мисля че някой от нас е, защото сме се родили тук на земята, където е трудно и се учим всеки ден. Слушам душата си и тя ми казва така : Имаш ли напрежение, когато контактуваш с някого, значи този човек има страх в себе си и гледам да го избягвам максимално. А дали е езотерик с голямо знание или не, никак не ме интересува, защото сред тези с големите знания можеш лесно да срещнеш хора с много горделив ум, а това са най-неприятните хора за общуване.Това е мое мнение, не го налагам на никого.

31 Мар 2012, 10:34
Профил
Старши Магьосник
Аватар

LUNA написа:

Тези, които се усмихват, говорят тихичко и изглеждат много разбрани са опасни, да. Но аз се научих да ги различавам. Те може и да се мазнят и да ти правят комплименти, но.......аз слушам душата си. Техния фалш е много доловим от душата ми. Слушам я много вече. Милата Тя никога няма да ме излъже. Когато съм сред тези мазни хипократи, Тя тихо ме побутва и ми дава усещането за НЕПРИЕТОСТ. Това е сигурен знак, че колкото и да ми се усмихват насреща, нещо не е в ред. Винаги се питай '' усещам ли се приета и спокойна с този човек '' и никога няма да сбъркаш !

31 Мар 2012, 10:41
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ]